Autobus, czy samochód do wynajęcia - wycieczki po Krakowie

Osoby, które nie mogą doczekać się urlopu, który planują spędzić w Krakowie, bardzo często starają się zaplanować go z pewnym wyprzedzeniem. Trudno się im dziwić, stolica Małopolski jest bowiem na tyle atrakcyjna, że trudno wyobrazić sobie, że można odkryć jej wszystkie tajemnice. Wśród ważnych pytań, które należy postawić sobie planując tego rodzaju wyprawę, kluczowe znaczenie wydaje się mieć pytanie o to, w jaki sposób planujemy przemieszczać się po Krakowie i jego okolicach.

Możliwości jest przynajmniej kilka, choć bowiem miasto oferuje solidną komunikację miejską, ciekawym rozwiązaniem może okazać się również wynajem samochodu. Za podróżowaniem krakowskimi autobusami i tramwajami przemawia przede wszystkim koszt takich wypraw. Niestety, z oszczędnością często idzie w parze uczucie niepewności. Nigdy nie możemy w stu procentach przewidzieć, kiedy nadjedzie wyczekiwany przez nas środek transportu. Co więcej, w godzinach szczytu nie mamy również pewności, czy znajdziemy w nim miejsce, a podróż wypełnionym do granic możliwości tramwajem w środku lata nie należy do najprzyjemniejszych.

Na szczęście, nie musimy martwić się o miejsce parkingowe, a także o to, że nienajlepsza orientacja w terenie utrudni nam dostanie się do punktu docelowego. Podróż wynajętym samochodem jest bez porównania droższa, również ona posiada jednak niekwestionowane zalety. Jest gwarantem niezależności i komfortu, do samochodu wsiadamy bowiem dokładnie wtedy, kiedy mamy na to ochotę i wcale nie musimy szczególnie starannie planować trasy podróży.

Kategorie: Turystyczny Kraków ,

Autor

Dawid Bąk

Właściciel agencji monitorującej ruch turystyczny w Krakowie, na podstawie czego tworzy najlepsze oferty zwiedzania najpopularniejszych miejsc dla turystów.

Zobacz również