Kilka porad na temat wynajęcia najlepszego auta.

Zawsze największe kłopoty z doradzeniem auta są w przypadku osób które nie potrafią określić czego oczekują od wypożyczanego samochodu. W każdej wypożyczalni, zanim dojdzie do transakcji, powinno w pierwszej kolejności paść pytanie o cel wypożyczenia auta, ponieważ od tego będzie głównie zależeć polecany przez pracowników model. Inne auto zostanie wybrane do rodzinnych, wakacyjnych przejażdżek, inne na podróż służbową, a jeszcze inne na romantyczną podróż we dwoje. W zależności od potrzeby i rodzaju wyjazdu polecane są różne modele i typy aut. Zatem jeśli będzie to rodzinna wycieczka w celach rekreacyjnych, najlepiej sprawdziłby się model typu van, w którym jest wystarczająco dużo miejsca dla kilku pasażerów oraz na bagaże.

Taki samochód nie sprawi kłopotów na dłuższych trasach, zapewni przyzwoite warunki podróży nawet z dwoma czy trzema fotelikami dla dzieci, z dodatkowym bagażem i nawet dla czworonożnego przyjaciela znajdzie się w nim miejsce. Wyposażeniem vany nie odbiegają od standardów tradycyjnych, osobowych samochodów, niektóre wręcz przewyższają liczbą funkcji i ciekawych rozwiązań przestrzennych inne auta. Jeśli wypożyczyć auto chcą np. tylko dwie osoby i to na krótki wyjazd, najbardziej polecane są auta małe, kompaktowe, takie które niewiele paliwa zużywają, a przy tym są zwrotne i posłuszne na drodze.

Zwróćmy uwagę na liczbę bagażu jaki bierzemy z sobą, może się okazać, że wybrany model będzie zbyt mały ze względu na liczbę rzeczy jakie musimy z sobą zabrać w tą podróż. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy wypożyczone auto ma służyć jako samochód służbowy. Dla osoby pracującej jako przedstawiciel handlowy wystarczy małe auto, wystarczająco zwrotne i tanie w eksploatacji. Natomiast dla osób które muszą wozić towar z sobą, poleca się duże vany lub samochody kombi, które zapewnią odpowiednią ilość miejsca dla towaru. Jeśli przyjdziemy do wypożyczalni aut z jasno określonymi potrzebami i wymaganiami, z pewnością wyjdziemy zadowoleni, a wybrane auto okaże się strzałem w dziesiątkę.

Autor

Mateusz Dąbrowski

Kierowca rajdowy, pasjonat długich samochodowych wycieczek.