Wzrost popularności wynajmu aut w Polsce – sprawdźmy dlaczego tak jest?

Wynajem aut dla małych i średnich firm powoli uzyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Ta usługa coraz mocniej wypiera oferty leasingowe z rynku i dzieje się tak nie bez przyczyny. Większość wypożyczalni samochodów w swojej ofercie daje możliwość, w trakcie trwania umowy, wymiany samochodu na inny, nie obarcza wypożyczającego opłatami związanymi z ubezpieczeniem OC, ani też serwisowaniem pojazdu czy okresowymi przeglądami. Te pozytywy szybko dostrzegli właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, a także osoby prywatne, które dzięki takiej ofercie, mogą swobodnie korzystać z auta bez przymusu kupowania.

Wraz z rozwojem tej oferty rynkowej wprowadzono propozycję najmu krótkoterminowego oraz średnioterminowego, w zależności od tego co oczekuje klient. Wzrost turystyki spowodował, że coraz więcej osób uświadamia sobie jak łatwo i prosto można wypożyczyć samochód za granicą, i tą samą propozycję starają się przenieść lub znaleźć na gruncie polskim. Samochody są wypożyczane w rożnych celach. Mogą to być podróże związane z biznesem, wycieczki urlopowe we dwoje lub też dla całej rodziny. W okresie urlopowym i bardzo popularnych w ostatnich latach tzw. długich weekendów, zawsze następuje ogromny skok popularności wynajmu samochodów.

Dla większych rodzin, gdzie jest 4-5 osób i bagaże dobiera się samochody typu van, które zapewnią komfort i swobodę w czasie podróży. Jeśli samochód chce wypożyczyć para, która zorganizowała sobie romantyczny wyjazd, zazwyczaj będzie tutaj brany pod uwagę samochód sportowy, cabrio lub Smart. Natomiast wypad w góry, będzie wymagał samochodu z napędem na 4 koła lub samochodu typu SUV. Niezależnie co wybierze klient, samochód zawsze powinien być komfortowo wyposażony i zapewniać spokój w czasie jazdy. Tutaj wszelkie udogodnienia typu klimatyzacja, elektroniczne systemy bezpieczeństwa i komplet poduszek powietrznych jest zawsze pożądany i mile widziany przez klientów.

Autor

Dawid Bąk

Właściciel agencji monitorującej ruch turystyczny w Krakowie, na podstawie czego tworzy najlepsze oferty zwiedzania najpopularniejszych miejsc dla turystów.

Zobacz również