Wynajem aut

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że to może zaskakujące, ale wypożyczalnie aut mają swoją długą historię, która sięga właściwie czasów starożytności. To już wtedy mieliśmy rydwany, które były wypożyczane innym. Pierwsza wypożyczalnia samochodów zaistniała w roku 1915 w Ameryce i była założona przez Joe Saundersa, który zdecydował się na otwarcie firmy po przygotowaniu specjalnego urządzenia, które miało mierzyć odległość pokonywaną przez samochód. W jego usłudze koszt mili to 10 centów. Każda mila była więc wysoko jak na tamte czasy ceniona, a mimo tego usługa cieszyła się nie małym zainteresowaniem. W związku z tym, że wypożyczalnia miała rzeczywiście wielu klientów, po krótkim czasie okazało się, że zaczęły się pojawiać filie również w innych stanach na terenie USA.

Saunders chciał wykorzystać jak najbardziej swój pomysł i cały czas pracował nad rozwojem firmy. W podobnym kierunku poszli także inni i zaczęły się pojawiać wypożyczalnie samochodów także na terenie innych regionów w Ameryce. Ostatecznie prawdziwe zmiany na rynku wypożyczalni samochodów to jednak okres po II wojnie światowej, gdy Warren Avis stworzył wypożyczalnie funkcjonuje blisko lotniska. Okazały się doskonałą decyzją i właśnie w tym kierunku szły kolejne propozycje innych firm rozpoczynających działalności w formie wypożyczalni samochodów. Trzeba powiedzieć, że obecnie wypożyczalnie samochodów to już takie firmy, które funkcjonują na naprawdę wysokim poziomie i korzystają z nich klienci na całym świecie. Między innymi turyści, dla których wypożyczenie auta to wygodne rozwiązanie umożliwiające wygodne zwiedzanie takich miejsc, które co do komunikacji są jednak mocno ograniczone.

Po usługi wypożyczalni sięgają również osoby, które wyjeżdżają gdzieś w sprawach biznesowych. Chętnie prosto po wyjściu z samolotu wsiadają do samochodu, by szybko ruszyć w trasę. Usługa wypożyczalni jest dla nich szansą na oszczędność czasu. Jeśli chodzi o Kraków to wypożyczalnie mogą się tam doskonale rozwijać ze względu na świetnie funkcjonujący tam rynek turystyczny. Każdego roku z całego świata do Krakowa przybywa wielu turystów i chętnie korzystają z usług przygotowywanych przez wypożyczalnie. Nie trudno zauważyć, że obecnie wypożyczony samochód to tak naprawdę doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że nie ma ograniczeń i poza samym miastem turysta może także pojeździć po okolicy i zobaczyć liczne miejsca, które mogą go szczególnie zainteresować.

Autor

Mateusz Dąbrowski

Kierowca rajdowy, pasjonat długich samochodowych wycieczek.