Zwiedzając okolice Krakowa

Kraków – dawna stolica Polski to w tej chwili drugie pod względem wielkości miasto w naszym kraju, które ma już ponad 800 tysięcy mieszkańców. Dla wielu Polaków jest to bez wątpienia ważne centrum kulturalne, gospodarcze, akademickie czy przemysłowe. Ale warto zauważyć, że szczególne znaczenie w tym mieście ma turystyka, która powiązana jest bezpośrednio z tym jak wygląda historyczne dziedzictwo Krakowa. Dlatego właśnie pojawiają się tutaj z wielką chęcią turyści z różnych krajów, a także z całej Polski. Trzeba zwrócić uwagę na to, że Kraków obecnie staje się także doskonałą bazą do wypadów jednodniowych po okolicach tego miasta.

Wydaje się, że takie rozwiązanie jest korzystne, pod warunkiem, że wypożyczy się samochód. Nie będzie wtedy uzależnienia od zorganizowanych, drogich wycieczek i samemu będzie sobie można dopasować możliwie najlepszy sposób zwiedzania. A w okolicach Krakowa rzeczywiście jest wiele takich miejsc, które warto zobaczyć. Na pewno warto wybrać się do Wieliczki, gdzie znajduje się kopalnia soli. Godnym uwagi będzie nazistowski Obóz w Oświęcimiu, rodzinne miasto papieża Wadowice. W okolicach Krakowa mamy dobrą sieć dróg krajowych oraz autostradę, która będzie łączyć dwa krańce naszego kraju.

Dzięki temu praktycznie wszędzie można dotrzeć bez większych problemów. W okolicach miasta jest w sumie 6 parków narodowych, gdzie można podziwiać piękno polskiej przyrody. A ten najbliższy Ojcowski Park Narodowy to miejsce, które położone jest już około 18 km do centrum miasta. Do Zakopanego. Tylko około 100 km od Krakowa znajduje się zimowa stolica naszego kraju a więc piękne Zakopane, które stanowi bazę do wypadów na narty oraz wycieczek po górach. Jest to bez wątpienia miasto godne uwagi, a jeśli zdecydujemy się na wynajem samochodu to możemy być pewni, że z tego miasta wygodnie będzie nam można poruszać się po terenie Małopolski i również wypady do Zakopanego nie będą żadnym kłopotem. Trzeba jednak przygotować się odpowiednio i sprawdzić czy wypożyczalnia będzie nam gwarantowała również istotne w trakcie jazdy zimowe opony.

Kategorie: Turystyczny Kraków ,

Autor

Alicja Kuna

Z wykształcenia kulturoznawca, pracuje jako przewodnik wycieczek po Krakowie oraz jego okolicach.